Метизи. Досить часто в побуті нам доводиться чути слово металовироби, метизні вироби, проте далеко не всі розуміють, про що насправді йдеться. Насправді металовироби - це будь-які вироби з металу, промислового або щоденного використання. Правда, назва, що застосовується в українській мові, має типово російське походження: металовироби від «металеві» і «вироби».
Можливо, ви й не здогадувалися, проте ножиці, ножі, пилки, а також вироби сільськогосподарського призначення (вила, лопати) - це теж металовироби. Що стосується промислових виробів, то металовироби представлені і в цьому сегменті. Телефонні, телеграфні гаки, залізничні рейки, сталеві канати, пружинні шайби, цвяхи - все це теж метизні вироби. Крім цих двох, виділяють ще й третю групу метизних виробів - будівельні кріплення. Останні використовують для кріплення елементів конструкцій і будівель. До таких належать шайби, гайки, болти, саморізи, шурупи, цвяхи і т.д.
Сфера застосування металовиробів дуже широка. Без них не обійтися в тій діяльності, яка передбачає кріплення будь-яких деталей (машинобудування, монтаж конструкцій, проведення ремонтних або будівельних робіт, меблеве виробництво, виготовлення побутової, комп'ютерної або будь-якої іншої техніки; вантажопідйомні роботи). Правда, є один нюанс: кожний метизний виріб виготовляється і використовується тільки за призначенням. Так, наприклад, для з'єднання металевих деталей необхідно використовувати один метиз, для з'єднання деталей з дерева - другий, а для з'єднання металу з гіпсокартоном або пластмасою - третій.
Для виготовлення металовиробів використовують тільки високоякісні матеріали (сталь, латунь), що гарантують надійність і тривалу експлуатацію виробу. А з метою захисту останнього від шкідливого впливу навколишнього середовища виробники наносять на поверхню спеціальне покриття - цинк, хром, нікель чи плівку.