Круги пелюстково-торцеві незамінні в невеликих майстернях, що спеціалізуються на металообробці, ремонті і більшості виробництв. Їх правильний підбір - гарантія найбільш ефективного шліфування. До переваг пелюстково-торцевих кругів можна віднести відсутність вібрацій і невисокий рівень шуму, що в сумі з високим рівнем знімання металу і гарною якістю поверхні - незаперечний плюс.
Технічні параметри пелюстково-торцевих кругів регламентує ДСТУ ГОСТ 21963:2003.
Круги пелюстково-торцеві можуть бути представлені в двох формах – конусній і плоскій. Кругам плоскої форми варто віддати перевагу в тому випадку, якщо ви збираєтеся працювати з плоскими деталями і зовнішніми швами на прямолінійних поверхнях. Для обробки криволінійних і вигнутих поверхонь більше підійдуть круги конусної форми. Вони більш продуктивні, тому можуть справлятися з найскладнішими і найважчими завданнями з металообробки.
Щодо матеріалу пелюстково-торцевих кіл, то тут варто віддавати перевагу тому з них, який найбільше відповідає оброблюваному матеріалу. Це може бути оксид алюмінію, цирконат алюмінію або керамічне зерно.
Круги пелюстково-торцеві сьогодні вважаються одним з найбільш затребуваних шліфувальних інструментів. Завдяки радіальному розміщенню пластинок із шліфшкурки вони є дуже еластичними і дуже продуктивними, коли йдеться про шліфування виробів з металу, нержавіючої сталі та алюмінію.
До переваг пелюстково-торцевих кіл можна віднести: